يکشنبه, 13 فروردين 1402
  • ساعت : ۹:۵۸:۲۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ 
  • کد خبر : ۶۹۶۷
راه‌اندازی نخستین ایستگاه اتوبوس هوشمند در تهران | نصب مانیتور لمسی كه بیش از ۱۰ خدمت به شهروندان ارائه می‌دهد
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه یک گفت: ایستگاه هوشمند اتوبوس در میدان تجریش برای اولین بار در کشور راه اندازی شد که دارای امکانات بسیاری است.

به گزارش همشهری آنلاین، علیرضا اسفراینی‌ نژاد در این باره گفت: ایستگاه هوشمند اتوبوس با هدف کاهش ترافیک‌های شهری و سفرهای درون شهری در ایستگاه اتوبوس‌های تندروی خط میدان تجریش- میدان راه آهن نصب شده و با راه اندازی مانیتورها ارائه خدمات به مسافران را شروع می‌کند.

 

 

او افزود:‌ این ایستگاه هوشمند برای اولین بار در کشور به صورت آزمایشی در حال اجراست و قرار است به زودی نمونه همین ایستگاه نیز در میدان ونک هم ساخته و اجرا شود.

معاون شهردار منطقه یک افزود:‌ این ایستگاه مسقف دارای دو مانیتور در دوطرف جداره اتوبوس است که مسافران می‌توانند با مراجعه به این ایستگاه از خدمات دیگری هم بهره‌مند شوند. 

 

 

تصاویر نخستین ایستگاه اتوبوس هوشمند کشور در تهران | قابلیت‌های ایستگاه هوشمند؛ خدماتی که مسافران دریافت می‌کنند

اسفراینی‌نژاد با تاکید بر اینکه میدان تجریش از نقاط شلوغ و پرتردد در منطقه یک است، توضیح داد:‌ مسافران یا شهروندان می‌توانند در این ایستگاه خدمات متفاوتی را از مانیتورها دریافت کنند. مانیتورها صفحه لمسی دارند، ضد گرد وخاک هستند که با نور محیط هم سازگار می‌شوند و هر شهروند با لمس آن می‌تواند از خدمات شهری و بانکی آن استفاده مفید داشته باشد. این خدمات شامل شارژ بلیت اتوبوس و مترو، مطلع شدن از زمان رسیدن اتوبوس به ایستگاه، امکان جا به جایی وجه بانکی، جستجوی اماکن توریستی و زیارتی شمیران، موقعیت فعلی شهروند و وضعیت آب و هوا است.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، معاون حمل و نقل وترافیک شهرداری منطقه یک در ادامه درباره شکل هندسی و ایمن بودن این ایستگاه تشریح کرد:‌ این ایستگاه به دلیل شکل هندسی خاصی که دارد سبب شده تا مسافران در داخل آن ایمنی کامل را داشته باشند. طول آن ۱۲ متر  است و یک اتوبوس (بی  آر تی) را پوشش می‌دهد و اندازه هر مانیتورها ۹۰ سانتی‌متر در یک متر و ۷۰سانتی‌متر است و درون ایستگاه ۴ نیمکت ۲ و نیم متری برای نشستن مسافران وجود دارد.

لینک کوتاه شده خبر:

https://www.hamshahrionline.ir/news/715591

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0