يکشنبه, 14 خرداد 1402
  • ساعت : ۱۱:۱۲:۲
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ 
  • کد خبر : ۶۶۶۶
برای اولین بار در اروپا؛ فرانسه به «اتوبوس كاملا خودكار» اجازه تردد داد
یک مینی‌بوس بدون راننده در فرانسه با ظرفیت حمل ۱۲ نفر به اولین خودروی کاملا خودکاری تبدیل شد که در اروپا اجازه تردد در خیابان‌ها را پیدا کرده است.

رکت آزمایشی این مینی‌بوس که از آن به عنوان «اتوبوس کاملا خودکار» یاد شده است از ماه مارس (اسفند/فروردین) در شهر تولوز در جنوب غربی فرانسه آغاز شده بود. ژان بتیست جباری و باربارا پومپیلی، وزرای حمل و نقل و محیط‌زیست فرانسه هفته گذشته با آغاز استفاده رسمی از این مینی‌بوس بدون راننده موافقت کردند.

بنوآ پرن، مدیرعامل شرکت «ایزی مایل» که این مینی‌بوس را تولید کرده است می‌گوید: «این گام مهمی در راستای عرضه تجاری تردد خودکار هم در مراکز خصوصی بزرگ و هم در جاده‌های عمومی است.»

این مینی‌بوس خودکار قرار است در مسیری ثابت و ۶۰۰ متری حرکت کند. بنا به اعلام «ایزی مایل» هر چند این مینی‌بوس راننده ندارد اما در صورت لزوم امکان نظارت از راه دور بر آن وجود دارد. به این ترتیب شرکت «ایزی مایل» امیدوار است تا در آینده یک مرکز واحد وظیفه مدیریت چند خط از خودروهای خودکار را برعهده داشته باشد.

صدور مجوز برای تردد مینی‌بوس تولیدشده از سوی «ایزی مایل» در عمل این شرکت را به اولین تولیدکننده خودروهای خودکار در اروپا تبدیل کرد که اجازه تردد محصولش در میان دوچرخه‌ها و خودروهای دیگر صادر شده است.

لینک خبر:

https://per.euronews.com

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0