شنبه, 29 خرداد 1400
  • ساعت : ۱۳:۲۹:۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ 
  • کد خبر : ۴۶۵۵
    /  5
آزمایش تكنولوژی‌های آینده حمل‌ونقلی در دبی؛ از اتوبوس خودران تا ولوكوپتر
دبی به عنوان شهری پیشرو در استفاده از تکنولوژی‌های روز حمل و نقل است و یکی از پیشرفته ترین شهرهای هوشمند جهان محسوب می‌شود
دبی به عنوان شهری پیشرو در استفاده از تکنولوژی‌های روز حمل‌ونقل است و یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای هوشمند جهان محسوب می‌شود. در این گزارش برخی از جدیدترین تکنولوژی‌های حمل‌و‌نقلی که اخیرا توسط این شهر مورد آزمایش قرار گرفته شده است نشان داده می‌شود.

DP World Cargospeed: تکنولوژی به‌کاررفته در این وسیله از نوع مغناطیس اشباع است که برای جابه‌جایی بار و مسافر کاربرد خواهد داشت. این حاصل همکاری هایپرلوپ یک ( hyperloop one) و شرکتی دیگر است. سرعت این وسیله بیش از 600 متر در ساعت خواهد بود و زمان و هزینه حمل‌ونقل را کاهش خواهد داد.

اتوبوس‌های خودران:  این اتوبوس‌های خودران در حال حاضر فقط در حد یک ایده مطرح‌شده‌اند ولی در آینده ساخت این اتوبوس‌ها در امارات عملیاتی خواهد شد.

volocopter: ولوکوپتر در سپتامبر سال گذشته میلادی  18 روتور  آزمایش شد. این وسیله خودران دارای سرعت 30 متر در ساعت است و در آینده به عنوان وسیله حمل ونقل عمومی و به عنوان تاکسی هوایی در شهر به کار گرفته خواهد شد.

تاکسی هوایی بدون راننده: این وسیله پروژه‌ای است که در تا 5 سال آینده به‌عنوان تاکسی هوایی در آسمان دبی پرواز خواهد کرد.

Ehang: ولوکوپتر تنها پروژه  تاکسی هوایی نیست که در امارات در حال پیگیری است. هنج پروژه دیگری بود که در ابتدای سال 2017 مورد آزمایش قرار گرفت و هر دو تک سرنشین هستند.

Ehang 184: این وسیله دارای باتری است که توان موردنیاز برای نیم ساعت  پرواز را فراهم می‌کند و کنترل آن از طریق وسیله‌ای رمزگذاری شده بر روی زمین صورت می‌گیرد.

Scorpion: تکنولوژی این وسیله متعلق به کشور روسیه است و قابلیت حرکت با سرعت 124 متر در ساعت را داشته و به‌عنوان وسیله‌ای که در ترافیک به پلیس کمک خواهد کرد مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

Hyperloop one: این هایپرلوپ توسط چند شرکت ساخته شده است که دارای تکنولوژی مغناطیس شناور و لوله های خلا است. سرعت پیشروی این وسیله به اندازه 700 متر در ساعت است که معادل دو برابر سریعترین قطار جهان است.

ترمینال مسافرگیری هایپرلوپ: این ترمینال در سال 2019 آزمایش خواهد شد و در سال 2021 آغاز به کار خواهد کرد.

مینی‌باس خودران:  این مینی‌باس برای اولین بار در سال 2016 در پاریس ارائه شد و هم اکنون تحت عنوان وسیله نقلیه خودران اسمارت در دبی شناخته می شود که توسط برنامه‌ای که از پیش برای آن تعریف شده است  فعالیت می کند.

ادامه مطلب:https://www.tinn.ir

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.6.0
    V5.5.6.0