• ساعت : ۱۴:۲۰:۱۶
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ 
  • کد خبر : ۶۹۸۸
اضافه شدن تدریجی ۱۶۱ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی اصفهان
رئیس کمیسیون هوشمندسازی و حمل و نقل شهری شورای شهر اصفهان، گفت: حدود ۱۷۳ دستگاه اتوبوس خریداری شده‌اند که از این تعداد ۱۲ اتوبوس به ناوگان شهری اضافه شده و ۱۶۱ دستگاه دیگر به مرور زمان به ناوگان اضافه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازاصفهان، ابوالفضل قربانی شامگاه سه‌شنبه در جمع خبرنگاران درباره وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی استان، اظهار داشت: قانون هوای پاک شهرداری‌ها را ملزم کرده تا بخش عمده‌ای بودجه‌شان را در ارتباط با موضوعات مختلف حمل و نقل و ترافیک هزینه کنند و در کلان‌شهر اصفهان نیز به همین گونه عمل می‌شود.

وی با بیان اینکه بالغ بر 50 درصد درآمد شهرداری اصفهان در حوزه حمل و نقل، ترافیک و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی هزینه می‌شود، افزود: در حال حاضر حدود 800 دستگاه در ناوگان اتوبوسرانی اصفهان فعال است، البته این تعداد برای کلان‌شهر اصفهان کافی نیست و در تلاش هستیم که این تعداد را در سال آینده به یک هزار و 400 دستگاه ارتقا دهیم.

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و حمل و نقل شهری شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: حدود 173 دستگاه اتوبوس خریداری شده‌ که از این تعداد 12 اتوبوس به ناوگان اضافه شده و 161 دستگاه دیگر به مرور به ناوگان اضافه خواهند شد، علاوه بر این 155 دستگاه اتوبوس بازسازی شده که این عدد تا سال آینده به 500 دستگاه خواهد رسید به شکلی مردم بتوانند با اتوبوس به شکل مناسبی در سطح شهر جابه‌جا شوند.

وی در پاسخ به سوالات خبرنگاران پیرامون کمبود راننده در سازمان اتوبوسرانی اصفهان، گفت: متاسفانه این مشکل وجود دارد و برای حل آن فراخوان استخدام راننده داده شده و از همه افرادی که توانایی خدمت‌رسانی به مردم در سازمان اتوبوسرانی را دارند، دعوت به عمل می‌آید تا با مراجعه به شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان استخدام شوند.
لینک خبر:
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0