سه‌شنبه, 30 شهريور 1400
  • ساعت : ۱۲:۱۱:۳۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ 
  • کد خبر : ۶۲۶۱
ورود ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی تهران به مناسبت بازگشایی مدارس
معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران از ورود ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی تهران به مناسبت بازگشایی مدارس خبر داد و بیان کرد: برای خرید اتوبوس های جدید تامین اعتبار لازم انجام شده و شهردار این موضوع را پیگیری کرده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، دکتر سید مناف هاشمی، امروز در حاشیه بازدید دو عضو شورای اسلامی شهر تهران از سامانه تندرو 2 اتوبوسرانی در خصوص اقدامات شهرداری برای بازگشایی مدارس ، گفت: بر اساس قولی که ۲۰ روز پیش به شورای اسلامی شهر تهران داده ایم تا زمان بازگشایی مدارس ۵۰۰ دستگاه اتوبوس شامل ۳۰۰ دستگاه اورهال شده و ۲۰۰ دستگاه خرید جدید به ناوگان اتوبوسرانی تهران افزوده خواهد شد.

وی تاکید کرد: البته نیاز شهر تهران اضافه شدن ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس است که در این زمینه دولت باید کمک کند.

همچنین علیرضا نادعلی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در این بازدید در خصوص اقدامات این شورا در جهت تامین نیاز ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: قطعا مطالبه مردم شهر تهران تامین ناوگان حمل و نقل عمومی و قوت بخشیدن به این حوزه است. این موضوع در کمیسیون های تخصصی شورا مورد بررسی قرار می گیرد تا امکان لازم و ظرفیت مورد نیاز فراهم شود.

وی افزود: قطعا حمل و نقل عمومی باید با تراکم کمتری خدمت رسانی کند تا در حوزه کنترل بیماری کووید۱۹ موفق باشیم. در این راستا شورا تمام تلاش خود را برای تقویت و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی به کار خواهد گرفت.

در ادامه احمد علوی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران  نیز در خصوص کمک شورا برای توسعه حمل و نقل عمومی شهرتهران گفت: خوشبختانه امروز شاهد یک تحول هستیم. اتفاقی که در شهرداری تهران رخ می دهد به دنبال رفع کمبود چهار سال و یا شش سال گذشته است تا در ناوگان حمل و نقل عمومی شاهد رفع کمبودها و تامین نیازها باشیم. قطعا با همت اعضا تامین ۵۰۰ دستگاه اتوبوس انجام خواهد شد و این موضوع آغازی برای توسعه حمل و نقل عمومی خواهد بود.

محمود ترفع مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی در این بازدید با ارائه توضیحات به اعضای شورای شهر و معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، گفت: 800 دستگاه اتوبوس به دلیل منقضی شدن اعتبار مخازن گاز متوقف بودند که خوشبختانه با پیگیری های انجام شده، منابع مالی جهت تعویض و نصب مخازن گاز اتوبوس ها تخصیص یافته و تا یکی دو ماه آینده مخازن گاز حدود 200 دستگاه اتوبوس نصب و به چرخه خدمت وارد خواهند شد و به همین ترتیب تا پایان سال در هر مرحله 200 دستگاه از این اتوبوس هارا به چرخه خدمت بر می گردانیم.

لینک خبر:

https://bus.tehran.ir/Article-View/ArticleId/9125

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.6.0
    V5.5.6.0