پنج‌شنبه, 6 آذر 1399
  • ساعت : ۱۴:۵۲:۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ 
  • کد خبر : ۴۸۷۵
افزودن ۲۵۰ اتوبوس و مینی بوس به ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت
ترفع از اضافه شدن ۲۵۰ اتوبوس و مینی بوس و بازسازی ۴۰۰ اتوبوس در ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمود ترفع مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با بیان اینکه با احتساب ۱۰۰ اتوبوسی که اخیرا از آن‌ها رونمایی شده، تعداد ۲۵۰ اتوبوس و مینی بوس ظرف سه ماه آینده به اتوبوسرانی تهران اضافه خواهد شد، گفت: مینی بوس‌ها به خط‌هایی خواهند رفت که اتوبوس برای آن‌ها زیاد و مسافر کم است و اتوبوس‌های خطوطی که مینی بوس به آن‌ها اضافه می‌شود به علاوه‌ اتوبوس‌های جدید به خطوطی که به ناوگان بیشتر و نوسازی نیاز دارند، می‌روند.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان سال باید ۴۰۰ اتوبوس اورهال شوند، افزود: بازسازی تعداد ۱۰۰ اتوبوس براساس قراردادی که با بخش خصوصی به امضاء رسیده انجام خواهد شد و تعداد آن رو به افزایش است و همچنین تعدادی نیز از طریق تعمیرگاه‌های اتوبوسرانی بازسازی خواهند شد.

وی افزود: قبل از شیوع ویروس کرونا اتوبوس‌های ما شلوغ بودند و در حال حاضر هم همین وضعیت وجود دارد، آن هم به خاطر این است که مردم در خیابان‌ها حضور دارند و باید به محل کار خود بروند.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری تهران تصریح کرد: علاوه بر وضعیتی که کرونا به وجود آورده، افزایش نرخ ارز، تحریم و کاهش مسافر موجب شده تا بخش خصوصی نتواند به فعالیت خود با اتوبوس‌های بیشتری ادامه دهد و دولت اگر می‌خواهد این اتوبوس‌ها فعالیت بیشتری داشته باشند باید به آن‌ها یارانه بدهد تا فاصله گذاری بیشتری ایجاد شود.

وی افزود: متأسفانه هیچ کمکی به ما انجام نشده، اما از ما توقع دارند که فاصله گذاری را به وجود بیاوریم و اتوبوس هایمان را بیشتر کنیم.

ترفع بیان کرد: ۱۰۰ اتوبوس و مینی بوس جدیدی که خریداری شده باید شماره گذاری شوند، بر روی آن‌ها دستگاه کارتخوان، جی پی اس و ... نصب شود که امیدواریم تا یکم آذر ماه به خطوط اضافه خواهند شد

لینک خبر

http://bus.tehran.ir/default.aspx?tabid=82&ArticleId=7275

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.6.0
    V5.5.6.0