پنج‌شنبه, 16 مرداد 1399
  • ساعت : ۱۲:۲۸:۲۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ 
  • کد خبر : ۴۷۸۱
شهردار یزد با اشاره به ظرفیت های این شهر برای تبدیل شدن به هدف گردشگری خاص برای همه معلولان، از آماده سازی ۱۶ دستگاه اتوبوس ویژه تردد معلولان در این شهر میراث جهانی خبر داد.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - جمال الدین عزیزی با اشاره به ضرورت برگزاری جشنواره ملی گردشگری معلولین در استان یزد، اظهار داشت: حرکت به سوی تبدیل شدن یزد به شهر دوست دار معلول، حرکتی بود که در شورای شهر یزد به ویژه در کمیسیون خدمات شهری شکل گرفت و پیگیری های متعددی در این زمینه انجام شده است. شهردار شهر جهانی یزد حضور دو گروه ۳۵ نفری از رؤسای انجمن‌های ضایع نخاعی کشور را از جمله مهمترین ویژگی‌های جشنواره ملی گردشگری معلولین در یزد دانست و افزود: اولین جشنواره ملی گردشگری معلولین دهم تا بیستم آذرماه در شهر میراث جهانی یزد برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۷۰ میهمان این جشنواره می‌توانند سفیران و مبلغین فرهنگ و ظرفیت‌های مختلف یزد در سطح ملی باشند، گفت: مناسب سازی ابنیه تاریخی و معابر گردشگری بافت تاریخی از جمله دستاوردهای این رویداد در یزد است.

عزیزی همچنین به مناسب سازی و آماده‌سازی بافت تاریخی و هتل‌های یزد برای رفت و آمد معلولین اشاره و تصریح کرد: میزبانی هرچه بهتر این جشنواره به مشارکت تمام دستگاه های اجرایی و نظارتی نیاز دارد.

شهردار یزد مناسب سازی ۱۶ دستگاه اتوبوس برای حمل و نقل معلولین در یزد را از دیگر اقدامات انجام شده در راستای مناسب سازی یزد برای جامعه هدف دانست و بیان کرد: پس از اتمام جشنواره، اتوبوس‌های مناسب سازی شده به عنوان اتوبوس‌های معلولان در یزد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه این کار قطعاً شروعی دارد ولی شروع آن به منزله انجام ۱۰۰ درصدی کار نیست و همه دستگاه ها باید در این خصوص هماهنگی داشته باشند، گفت: رفع نیاز معلولان برای حضور پرشور در سطح شهر یزد همان رعایت حقوق شهروندی است.

عزیزی با اشاره به اینکه بحث هزینه‌ای این کار نسبت به بحث فرهنگی اهمیت بسیار پایین‌تری دارد و لازم است یک نهضت بسیار مهمی در این زمینه شکل بگیرد، افزود: همه نسبت به مناسب سازی شهر برای همه اقشار به ویژه معلولان اقدام لازم را انجام دهند.

لینک خبر:https://transport.yazd.ir

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.6.0
    V5.5.6.0