چهارشنبه, 24 مهر 1398
  • ساعت : ۸:۴۲:۳۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ 
  • کد خبر : ۴۶۶۲
ساعات حركت اتوبوس ریلی (ریل باس) شهری اهواز اعلام شد
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز، برنامه زمانبندی حرکت اتوبوس ریلی (ریل باس) شهری را در 9 ایستگاه اعلام کرد.

به گزارش اداره ارتباطات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز، محمود لویمی در این خصوص عنوان کرد: این ریل باس با ظرفیت حدود 360 نفر در مسیرهای پر تردد شهری اهواز به کار جابجایی مسافران می پردازد که در مرحله نخست، حرکت این اتوبوس ریلی به صورت رفت و برگشت از ایستگاه های اصلی قدس،اهواز، کارون و 6 ایستگاه دیگر بوده و پس از آن با ایجاد توقفگاه هایی در مسیر، شرایط برای سوار و پیاده شدن مسافران فراهم می شود.
وی با اعلام اینکه اهواز از نخستین شهرهای ایران در زمینه استفاده از اتوبوس ریلی است ادامه داد: اتوبوس ریلی یکی از وسایل نقلیه ایمن، ارزان و سریع در حمل و نقل شهری است که موفقیت آن منوط به استقبال شهروندان از این طرح است. اتوبوس ریلی می تواند درصد خوبی از سفرهای درون شهری را پوشش دهد و این پتانسیل خوبی در حوزه حمل و نقل عمومی است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز موفقیت و توسعه این طرح را منوط به استقبال شهروندان دانست و گفت: از کلیه رسانه ها در خواست می کنم با نگاه ویژه ای به این پروژه مهم شهری اهواز بپردازند.
لویمی با ضمن تشکر از شرکت راه آهن جمهوری اسلامی و  اداره کل راه آهن جنوب، خبر داد: حرکت رسمی اتوبوس ریلی (ریل باس) بزودی آغاز می شود....

 

لینک خبر: www.ahvaz.ir

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.5.2.0
    V5.5.2.0