جمعه, 28 مرداد 1401
  • ساعت : ۱۴:۵۲:۲۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ 
  • کد خبر : ۶۱۷۰
تفاهم نامه خرید ۲۰۰ دستگاه اتوبوس برقی منعقد شد
با حضور شهردار تهران قرارداد خرید ۲۰۰ دستگاه اتوبوس تمام برقی تولید داخل منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و به نقل از شهر، دوشنبه ۷ تیر 140۰ آیین رونمایی از اتوبوس تمام برقی تولید داخل و همچنین انعقاد تفاهم‌نامه خرید ۲۰۰دستگاه اتوبوس تمام برقی با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران؛ سید مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛ محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و منوچهر منطقی، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

 

پیروز حناچی، شهردار تهران ضمن اشاره به نظرسنجی صورت گرفته پیش از شیوع ویروس کرونا، بیان کرد: طبق این نظرسنجی آلودگی هوا و ترافیک دو معضل پایتخت از سمت شهروندان تشخیص داده شد. این دو مسئله مشکل تمامی کلانشهرهای جهان و ایران است.

 

او در ادامه اضافه کرد: ۵۰ درصد از اتوبوس‌های تهران با سوخت گازوئیل هستند. این اتوبوس‌ها به دلیل پیمایش روزانه سهم بسزایی در آلاینده‌های ذرات معلق و ناشی از مصرف سوخت فسیلی دارند.

 

حناچی با بیان اینکه فناوری مذکور می‌تواند به زنجیره فناوری‌های تأمین دیگر خودروهای برقی و شخصی کمک کند و به فناوری تمامی اتوبوس‌های داخل کشور توسعه یابد، توضیح داد: امروز با تفاهم نامه‌ای که با شرکت دانش بنیان انرژی‌های نوآور دانشگاه تهران انجام دادیم، از دولت انتظار حمایت در این زمینه را خواستاریم.

 

او با اعلام اینکه مدیریت شهری پس از این تفاهم نامه و رونمایی از یک دستگاه اتوبوس تمام برقی به سمت تولید انبوه اتوبوس‌های برقی حرکت خواهد کرد، از رئیس جمهور درخواست کرد: در بودجه ۱۴۰۰ حدود ۵۰۰ میلیارد تومان برای اتوبوس‌های کشور پیش بینی شده است که اگر ریاست جمهوری موافق باشد بخشی یا تمام آن را به تولید اتوبوس‌های برقی اختصاص یابد.

 

به گفته شهردار تهران؛ امروز تفاهم نامه تولید و خرید ۲۰۰ دستگاه اتوبوس برقی توسط مدیریت شهری منعقد شد.

 

لینک خبر:

https://bus.tehran.ir/Article-View/ArticleId/7965

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0