چهارشنبه, 27 شهريور 1398
  • ساعت : ۱۵:۳۹:۴۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ 
  • کد خبر : ۴۶۱۱
برگزاری سی و سومین مجمع عمومی عادی اتحادیه اتوبوسرانی های شهری كشور
به گزارش روابط عمومی اتحادیه اتوبوسرانی های کشور؛ سی و سومین مجمع عمومی عادی اتحادیه سازمان‌های اتوبوسرانی شهری کشور روز جمعه دهم اسفندماه سال جاری در شهر مقدس مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه اتوبوسرانی های کشور؛ سی و سومین مجمع عمومی عادی اتحادیه سازمان‌های اتوبوسرانی شهری کشور روز جمعه دهم اسفندماه سال جاری در شهر مقدس مشهد  برگزار شد.
در آغاز این مجمع دکتر مسلم خانی مدیرعامل اتحادیه ضمن خیرمقدم به حاضرین برنامه‌های آتی اتحادیه را ارائه نمود و به تشریح گزارش عملکرد اتحادیه پرداخت . همچنین‌ تصویب بودجه سال 98 و تصویب آیین نامه مالی و معاملاتی در دستور کار مجمع سی و سوم قرار گرفت.  
طبق این گزارش دکتر نصرتی معاون پشتیبانی و توسعه منابع سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در سی و سومین مجمع عمومی عادی اتحادیه  به سخنرانی پرداخت و اظهار کرد: در شهرهای صاحب زیر ساخت شاهد این هستیم که فضا برای شهروند همه جوره فراهم است و قدرت انتخاب وجود دارد که می خواهد در شهری که بابت آن مالیات پرداخت می کند و حقوق شهروندی را رعایت می کند انتخاب کند که از چه وسیله نقلیه ای استفاده نماید. وی افزود: متاسفانه در ایران صاحب زیر ساخت و مدیریت واحد شهری نیستیم.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه،  مهندس کاردگر مدیر عامل شرکت بیمه دانا در سخنرانی خود در این مجمع، در خصوص طرح مهر دانا و تفاهم نامه منعقده توضیحاتی ارائه دادند و دکتر توکلی عضو هیئت مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران  از مساعدت و کمک های ویژه برای اتحادیه ها خبر دادند.  شیرزادکوروندی معاون اداری مالی اتحادیه نیز در سخنرانی خود از برگزاری دوره های آموزشی برای مدیران عامل و مدیران مالی سازمانهای اتوبوسرانی و سازمانهای حمل و نقل بار و مسافر در اتحادیه اتوبوسرانیها خبر داد و افزود به منظور آشنایی و ارتقاء آگاهی از قوانین اداره کار، بیمه تامین اجتماعی و امور مالیاتی و حقوقی به منظور جلوگیری از هزینه های آتی و همچنین ارتقاء سطح علمی مدیران عامل و مدیران مالی سازمانها، در نظر دارد نسبت به برنامه ریزی جهت برگزاری کلاسهای آموزشی اقدام نماید. ضمنا از سازمانها درخواست نمود تا با توجه به غیر انتفاعی بودن اتحادیه وعدم وجود درآمدی غیر از همین حق عضویت ها، بدهی حق عضویت ، بیمه و بازرگانی خود را تسویه نمایند.
معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور و رييس سازمان شهرداري ها و دهياريهاي كشور نیز در سخنرانی خود ، تاثير اتحاديه های تاكسيراني هاي شهري و اتوبوسرانی های كشور و سازمان هاي تاكسيراني و اتوبوسرانی شهرداري ها را در حوزه حمل و نقل شهري بااهميت برشمرد و گفت: عملکردها در حوزه تاكسيراني و اتوبوسرانی شهري باید به گونه ای باشد که زمینه را برای ارائه خدمات مناسب و متناسب با نیاز جامعه هدف در دو بخش رانندگان اتوبوس و تاکسی و شهروندان متقاضی به استفاده از تاکسی و اتوبوس فراهم آورد.
جمالي نژاد در ادامه موضوع هاي بیمه رانندگان، ارائه خدمات حمایتی به رانندگان، اصلاح قوانین مازاد در این بخش و استفاده از ایده های نو و فناوري هاي جديد را ساير موضوعاتی ذكر نمود كه باید در حوزه تاكسيراني و اتوبوسرانی شهري اجرايي شود تا بتوان انتظار افزایش کیفیت و ارائه خدمات مناسب در این بخش را داشت .رييس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، موضوع اختصاص بودجه برای بیمه رانندگان حمل و نقل شهری را مصداقی از کارهاي جمعي برشمرد كه با مشارکت همگانی فعالین این عرصه در کمیسیون اصلی موضوع در مجلس به تصویب رسید و تصريح كرد: در این بین نقش اتحادیه های اتوبوسرانی و تاكسيراني هاي شهري كشور به عنوان محور موضوع و حلقه ارتباطی سازمانهای تخصصی با مجموعه وزارت کشور بسیار مهم و کاربردی است.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور افزود: تقویت اتحادیه های اتوبوسرانی و تاكسيراني هاي شهري كشور به مثابه تقویت سازمانها و حوزه تاکسیرانی و اتوبوسرانی است و این مهم با حمایت سازمانهای عضو و با حمایت مناسب اعضاء عملیاتی می شود و در پي آن مي توان انتظار ارائه خدمات مناسب را در این بخش داشت.
جمالي نژاد يادآور شد: در خصوص سایر موضوعات نیز در مجموعه وزارت كشور و سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور اين آمادگی وجود دارد تا موضوعات مطرح توسط اتحادیه های اتوبوسرانی و تاکسیرانی هاي شهري كشور جمعبندی و به منظور تصمیم گیری به وزارت کشور ارسال شود.
در پایان مجمع، بودجه سال 98 و آیین نامه مالی و معاملاتی به اتفاق آراء تصویب گردید.
 
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0