سه‌شنبه, 2 مرداد 1403

 • ساعت : ۰۰:۰۰
 • تاريخ :
   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ 
 • کد خبر : ۱۱۹۲۹
نماینده‌ی تام‌الاختیار وزیر کشور در امور مدیریت حمل و نقل مرزی اربعین و رئیس قرارگاه حمل و نقل مرزی اربعین:
۷۰۰ دستگاه اتوبوس كار جابه‌جایی زوار از پاركینگ اربعین به میدان اربعین را انجام می‌دهند
نماینده‌ی تام‌الاختیار وزیر کشور در امور مدیریت حمل و نقل مرزی اربعین و رئیس قرارگاه حمل و نقل مرزی اربعین گفت: امسال در هشت مرز در خدمت زوار هستیم، مهمترین مرز، مرز مهران است که ۶۰ درصد زائران از این مرز تردد می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه مرکزی حمل و نقل مرزی اربعین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، مرتضی ضامنی،  نماینده‌ی تام‌الاختیار وزیر کشور در امور مدیریت حمل و نقل مرزی اربعین و رئیس قرارگاه حمل و نقل مرزی اربعین، امروز چهارشنبه ۱۸ مردادماه در نشست ستاد اربعین‌حسینی استان ایلام در سالن جلسات شهیدرجایی استانداری ایلام گفت: استاندار ایلام همین شور و اشتیاقی که در جلسات اربعین استان برای توسعه‌ی زیرساخت‌های اربعین و خدمات‌رسانی به زوار دارد، در جلسات مرکزی ستاد اربعین‌حسینی نیز با همین حرارت موضوعات را رصد، مطالبه و پیگیری می‌کند.

وی اظهار کرد: امسال در هشت مرز در خدمت زوار هستیم، مهمترین مرز، مرز مهران است که ۶۰ درصد زائران از این مرز تردد می‌کنند.

ضامنی افزود: امسال نیز توفیق خدمتگزاری هم در ایران و هم در عراق را خواهیم داشت و با توافق صورت گرفته به‌عنوان ناوگان پشتیبان، تعداد ۴۳۵ دستگاه اتوبوس درون‌شهری منتقل خواهند شد و محور خدمات‌دهی، جابه‌جایی زوار از پایانه‌ی زرباطیه تا کوت خواهد بود؛ علاوه بر این، هماهنگی شده است که در صورت نیاز ۲۰۰ دستگاه ون نیز ملحق و اضافه خواهند شد.

نماینده‌ی تام‌الاختیار وزیر کشور در امور مدیریت حمل و نقل مرزی اربعین و رئیس قرارگاه حمل و نقل مرزی اربعین ادامه داد: به منظور جابه‌جایی زوار از پارکینگ اربعین(قبل از شهر مهران) تا میدان اربعین (منتهی به ورودی پایانه‌ی مرزی)، ۳۲ سازمان حضور فعال دارند که با ۷۰۰ دستگاه اتوبوس، کار جابه‌جایی زوار را انجام خواهند داد و از ۲۵ مردادماه به مرور در استان مستقر می‌شوند.

وی اضافه کرد: ظرفیت جابه‌جایی زائر تا ۳۷۰ هزار نفر در سه شیفت وجود دارد که با هماهنگی‌ کامل این کار انجام می‌شود و خدمات‌دهی به زوار از هفته‌ی آینده آغاز می‌شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  پورتال اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور

  6.1.7.0
  V6.1.7.0