سه‌شنبه, 2 مرداد 1403

 • ساعت : ۰۰:۰۰
 • تاريخ :
   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ 
 • کد خبر : ۱۱۹۲۳
در دیدار وزیر کشور با همتای عراقی:
پیش‌بینی افزایش ۳ برابری تردد زوار اربعین از "مرز خسروی"/ ضرورت راه‌اندازی قرارگاه مشترك حمل و نقل بین ایران و عراق
وزیر کشور از پیش‌بینی افزایش سه برابری تردد زوار اربعین از مرز خسروی خبر داد و افزود: جهت تسهیل تردد زوار، راه‌اندازی قرارگاه حمل ونقل در دستور کار قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه مرکزی حمل و نقل اربعین به نقل از ایسنا، احمد وحیدی وزیر کشور، در نشست با عبدالامیر الشمری، وزیر کشور عراق در مرز خسروی، با اشاره به پیش‌بینی افزایش زوار ایرانی در اربعین امسال گفت: سال گذشته تردد روزانه زوار از مرز خسروی حدود ۳۰ هزار نفر بوده که این تعداد امسال افزایش یافته و به نظر می‌رسد به حدود ۱۰۰ هزار نفر برسد.

وی افزود: با توجه به اینکه امسال سال اولی است که تردد زوار از مرز خسروی ۲۴ ساعته است پیش‌بینی ما افزایش دو تا سه برابری تردد زوار از این مرز است.

وی با تاکید بر لزوم رفع مشکلات حمل و نقل زوار، به ضرورت راه‌اندازی قرارگاه مشترک حمل و نقل با طرف عراقی اشاره و اظهار کرد: امیدواریم با معرفی نماینده عراق در این قرارگاه، زوار با مشکلات کمتری در بحث حمل و نقل مواجه شوند.

سردار شرفی فرمانده قرارگاه اربعین فراجا هم در این جلسه از اربعین به عنوان یک عملیات یاد کرد و افزود:  این عملیات بزرگ نیازمند فرماندهی مشترک است.

وی افزود: حوزه ترافیک، امنیت و جرائم مختلف نظیر سرقت، قاچاق و مواد مخدر با ما است، لذا در خواست داریم طرف عراقی ما که مسئول این حوزه است مشخص شود تا ارتباط ساختارمندی را شکل دهیم.

محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه هم دراین جلسه با بیان اینکه تمام امکانات در حوزه بهداشت و درمان، تغذیه، اسکان و پذیرایی برای خدمات رسانی به زوار در مرز خسروی مهیا شده گفت: تمام تلاش مان این است که زوار در نهایت سلامت و امنیت سفر کنند.

وی افزود: در این بین چند نکته حائز اهمیت است، از جمله اینکه با توجه به افزایش گیت‌های ایرانی، نیاز به تقویت گیت‌ها و افزایش شیفت‌های کاری در گیت‌های ورودی کشور عراق داریم.

صحرایی گفت: با توجه به ۲۴ ساعته شدن فعالیت مرز خسروی، نیاز است گیت‌های پذیرش در کشور عراق آماده خدمات‌رسانی شوند.

استاندار کرمانشاه بر لزوم احداث سایه‌بان و آسفالت از نقطه صفر مرزی تا پایانه کشور عراق هم تاکید کرد.

وی با اشاره به عدم شناخت کافی رانندگان عراقی نسبت به مرز خسروی و مرز منذریه در کشور عراق گفت: این مرز در شهرهای بغداد، کاظمین، کربلا و نجف آنطور که باید شناخته شده نیست و نیاز است که تابلوهای راهنمای مسیر این مرز در خروجی این شهرها نصب شود.

صحرایی گفت: از طرفی نیاز داریم با همکاری طرف عراقی در "مندلی"، مسیر عبور برای ترانزیت کالا و تجهیزات موکب‌ها از مرز سومار به صورت ۲۴ ساعته در ایام نزدیک به اربعین فراهم شود.

وی افزود: درخواست دیگر ما موافقت با استقرار پایگاه هلال احمر در پنج کیلومتری مرز منذریه و اجازه تردد آمبولانس‌ها تا ۱۵ کیلومتری مرز در خاک عراق است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  پورتال اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور

  6.1.7.0
  V6.1.7.0