Tuesday, May 11, 2021
  • time : 11:19:21
  • Date : 4/20/2021
  • news code : 6055
همزمان با 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران
بهره برداری از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس صفركیلومتر و بازسازی شده با اعتبار تقریبی 700 میلیارد ریال در شركت واحد اتوبوسرانی شهرداری تبریز
به گزارش روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه همرمان با 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران طی مراسمی ۱۰۰دستگاه اتوبوس و مینی بوس صفرکیلومتر و بازسازی شده با اعتبار تقریبی ۷۰۰میلیاردریال با حضور فرماندار، شهردار، معاونین و مدیران شهری ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، مدیران کل شهر و شورا و نیز مدیر کل حمل و نقل و ترافیک استانداری آذربایجانشرقی به بهره برداری رسید و تقدیم شهروندان شد.

بهروز مهدوی فرماندار شهرستان تبریز در آیین بهره برداری از ۱۰۰دستگاه اتوبوس اظهار کرد: اینکه شهرداری تبریز در این شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی، توانسته است ۱۰۰دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه کند، اقدامی قابل تقدیر است.او با بیان اینکه در دوران پساکرونا نقش حمل و نقل عمومی بیش از پیش خواهد بود، افزود: حمل و نقل آسان، ایمن، ارزان و به روز از شاخصه های مهم شهرهای توسعه یافته است و خوشحالیم که تبریز در این راستا گام برمی دارد.
فرماندار تبریز با اشاره به سهم ۵۰درصدی دولت در تامین ناوگان حمل و نقل عمومی تاکید کرد: با تمامی مشکلات مالی و اقتصادی که دولت با آن دست و پنجه نرم می کند، ما سعی می کنیم سهم خود از توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی را پرداخت کنیم.
 
در این مراسم رئیس شورای اسلامی شهر تبریز توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی را از اولویت های اصلی این شورا خواند.
شهرام دبیری اظهار کرد: محیط زیست و حمل و نقل عمومی یکی از اولویت های اصلی شورای اسلامی شهر تبریز است که بیش ترین تلاش و بودجه را به این زمینه اختصاص داده ایم.
او در بخش دیگری از صحبت های خود اذعان کرد: در خرید اتوبوس در سطح کشور با محدودیت هایی مواجه هستیم و امکان خرید اتوبوس از خارج کشور و یا تولید در داخل نیز چندان میسر نیست.
رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با یادآوری اینکه تامین ۱۰۰دستگاه اتوبوس در شرایط فعلی بسیار ارزشمند و کار دشواری است، گفت: به عقیده من، در حوزه حمل و نقل عمومی، هنوز با استانداردها فاصله داریم و باید بیش تر در این حوزه تلاش کنیم.
 
شهردار تبریز نیز در این مراسم از خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس جدید دیگر در ماه های آتی خبر داد.
ایرج شهین باهر در سخنانی با تبریک فرارسیدن روز ارتش گفت: همزمان با روز ارتش ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس خریداری و بازسازی شده به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اضافه شد و حدود ۷۰ میلیارد تومان هزینه شده است که بخشی از این مبلغ مربوط به خرید و بخشی دیگر مربوط به بازسازی خودروها است. 
 
او افزود: سعی و تلاش مان توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی است و امیدواریم با آسایش و آرامشی که در خودروهای جدید و بازسازی شده ایجاد می شود، شهروندان را به استفاده از حمل و نقل عمومی تشویق کنیم. 
 
 شهردار تبریز ادامه داد: مدیریت شهری در حال خرید ۵۰ اتوبوس جدید دیگر است که ماه های آتی به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه می شود.
 
او تأکید کرد: هدف ما افزایش تعداد خودروها است تا با این کار اقبال به استفاده از حمل و نقل عمومی در بین شهروندان بیشتر شود. 
 شهردار تبریز تصریح کرد: از عموم شهروندان درخواست می کنم از خودورهای شخصی کمتر استفاده کنند و مدیریت شهری را در حفظ و نگهداری همه امکانات شهر به ویژه وسائط حمل و نقل عمومی که متعلق به عموم شهروندان است، یاری کنند. 
 شهین باهر در پایان ابراز امیدواری کرد با افزایش استفاده از حمل و نقل عمومی، شاهد کاهش ترافیک و آلودگی هوا باشیم.
در ابتدای این مراسم مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تبریز ضمن خیر مقدم به میهمانان و حاضران، اضافه شدن ۱۰۰دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی را اقدامی دشوار ولی مهم عنوان کرد.
ایمان غنی زاده اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی اقتصادی بازسازی ۵۰ دستگاه اتوبوس و خرید ۱۵ دستگاه اتوبوس و ۳۵ دستگاه مینی بوس صفر کیلومتر اقدام مهمی در حوزه حمل و نقل عمومی است.
او ادامه داد: بدون حمایت های شهردار تبریز قطعا تحقق این اقدام بزرگ در راستای توسعه ناوگان میسر نبود و از این بابت از دکتر ایرج شهین باهر تشکر ویژه دارم.

امروز در مراسمی ۱۰۰ دستگاه اتوبوس صفرکیلومتر و بازسازی شده با حضور شهردار، فرماندار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر تبریز با اعتبار ۷۰۰ میلیاردریال به بهره برداری رسید و تقدیم شهروندان شد.

لینک خبر:https://bus.tabriz.ir/News/3113

Average :  0 |  Submitted :  0

Tags

    5.5.6.0
    V5.5.6.0