Tuesday, May 11, 2021
  • time : 10:10:25
  • Date : 4/5/2021
  • news code : 5039
واكسیناسیون سیار كرونا در چین با استفاده از اتوبوس‌های ویژه
چین با هدف مصون سازی عمومی سریع در این کشور در برابر ویروس کرونا تعدادی اتوبوس را برای تزریق سیار واکسن در نظر گرفته است.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی جی تی ان، چین اجرای برنامه واکسیناسیون عمومی در برابر ویروس کرونا را آغاز کرده و قصد دارد تا قبل از پایان ماه ژوئن ۴۰ درصد از کل جمعیت خود را از طریق تزریق واکسن در برابر بیماری کرونا مصون کند.

استفاده از اتوبوس‌های سیار برای تزریق واکسن کرونا موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه افراد شده و تزریق واکسن به افراد معلول و کهنسال را نیز تسهیل می‌کند.

اتوبوس‌های سیار تزریق واکسن مجهز به یخچال‌های ویژه پزشکی برای نگهداری واکسن و تجهیزات کمک‌های اولیه به منظور کمک به اشخاصی هستند که ممکن است پس از تزریق واکسن دچار حساسیت شوند. این یخچال‌ها قابلیت نگهداری ۲۴۰۰ دوز واکسن را دارند و در صورت فعالیت سه اتوبوس سیار تزریق واکسن به صورت همزمان و به مدت هشت ساعت در روز امکان واکسینه کردن هزار نفر در روز وجود خواهد داشت.

قرار است در ووهان ۵ اتوبوس سیار تزریق واکسن به کار گرفته شوند و یک کامیون تزریق واکسن نیز با ظرفیت واکسینه کردن ۱۲۰۰ نفر در روز از دوشنبه صبح به این مجموعه اضافه می‌شود.

لینک خبر:

https://www.farsnews.ir/news/14000114000765

Average :  0 |  Submitted :  0

Tags

    5.5.6.0
    V5.5.6.0