/  4
عنوان : اتوبوس تفریحی ولكنر با قابلیت حمل خودرو
کد خبر : ۴۶۳۷
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۲/۰۸ 
ساعت : ۱۵:۲:۴
بسیاری از مردم دنیا، علاقه‌مند سفرهای طولانی‌مدت با وسیله‌ی شخصی هستند. در انگلستان، آمریکا و بسیاری از کشورهای جهان اول، خودروهای کوچک و بزرگ مخصوص اقامت اعضای خانواده وجود دارند که از ون‌های مسافرتی تا اتوبوس‌های پهن‌پیکر با امکانات یک هتل را شامل می‌شوند. با این شرایط، نگرانی از پیدا کردن اتاق خالی در اقامت‌گاه‌ها یا محل مناسب برای خوابیدن در دامان طبیعت فراموش خواهد شد. البته اگر آنقدر ثروتمند باشید که محصولی از سری ولکنر پرفورمنس در اختیار شما باشد، می‌توانید یک خودروی سواری هم داخل اتوبوس لوکس خود حمل کنید.
شرکت خودروسازی ولکنر موبیل (Volkner Mobil) توسط خانواده‌ی ولکنر، در سال ۱۹۷۶ تأسیس شد. اولین محصولات این برند واقع در شهر ووپرتال ایالت وست فالن غرب آلمان، شامل تریلرهای فلزی بدون کشنده بود که با کاربری تجاری و صنعتی (نظیر تریلر حمل اسب و محصولات کشاورزی) فروخته می‌شد. ولکنر، از دهه‌ی ۱۹۹۰ به ساخت اتوبوس لوکس، بر مبنای محصولات ولوو و مرسدس بنز علاقه‌مند شد؛ تا آنجا که با ابتکار جاسازی خودرو در بدنه‌ی اتوبوس مسافرتی به شهرت رسید و حتی در برنامه‌ی مشهور تاپ‌گیر معرفی شد.
امروزه ۶ محصول توسط ولکنر ساخته می‌شوند که با سری C، HG، ادونچر و پرفورمنس نام‌گذاری شده‌اند. اتوبوس‌های سری پرفورمنس، شامل مدل‌های کامپکت و استاندارد، قابلیت حمل خودرو دارند و البته با آستانه‌ی قیمت بیش از یک میلیون دلار (بدون احتساب نوع خودروی مالک) قابل خرید هستند.
ولکنر می‌تواند اتوبوس یا کامیون مورد علاقه‌ی مشتری را به سلیقه‌ی او شخصی‌سازی کند و با توجه به اندازه‌ی خودروی سواری دلخواه، فضاسازی قابل قبولی داخل بدنه داشته باشد. سری پرفورمنس استاندارد با تجهیزات داخلی، حدود ۱۸ تن وزن دارد. ابعاد این محصول، شامل ۱۲ متر طول با ارتفاع ۳.۸ متر است و می‌تواند به انتخاب خریدار با پیشرانه‌ی ساخت ولوو یا مرسدس بنز به قدرت ۴۶۰ اسب بخار تولید شود.

ادامه مطلب:


بازگشت           چاپ چاپ         
 
پورتال اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور