آخرین اقدامات انجام شده در زمینه زیرساخت‌های مرزهای اربعین اعلام شد
۳۵۰۸
 ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ 
۱۲:۴۸:۱
به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، مجید عبدالهی در اين جلسه كه با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف برگزار شد، اظهار کرد: دو رویکرد کلی را در راهپیمایی اربعین براي زيرساخت‌هاي سال جاري اتخاذ کردیم كه یکی رویکرد تقویت و تكميل زیرساخت‌های موجود و کمک به بهسازی زیرساخت‌ها که بسیاری از این اقدامات انجام شد و ديگري ايجاد و توسعه زيرساخت‌هاي ضروري و واجد الويت كه اين موضوع بيشتر در حوزه راه‌هاي مواصلاتي و شبكه‌هاي آبرساني مدنظر قرار گرفت.
وی با بیان اینکه در مهرماه سال جاري بازدیدهای مکرری از مرز مهران و دیگر پایانه‌های مرزی انجام شده است، گفت: خوشبختانه طی همین مدت اقدامات خوبی انجام شده به طوری که پل "مهدی‌آباد" بیش از 90 درصد پیشرفت داشته و بزودی افتتاح و در اربعين سالجاري به بهره برداري خواهد رسيد و در مجموع 82 كيلومتر راه احداثي تكميل و به بهره‌برداري خواهد رسيد.
عبدالهي با اشاره به وضعیت پارکینگ‌ها برای زائران اظهار کرد: 400 هکتار پارکینگ برای پارک خودروی زائران در مرزهاي چهارگانه پیش بینی و امسال زیرساخت‌هایی همچون حمام، سرویس بهداشتی و نظایر آن نیز در این پارکینگ‌ها ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته یکی از مشکلات زائران یافتن محل پارک خودروهایشان بود، گفت: امسال با استفاده از تیرهای برق اقدام به نشانه گذاري در پاركينگ شده است، تا شناسایی خودروها و محل پارک آن برای زائران آسان‌تر باشد.
وي اضافه كرد: همچنین بخشي از پاركينگ به صورت شطرنجي آسفالت شده است كه ضمن بلوك بندي پاركينگ كمك موثري به يافتن خودروهاي پارك شده از بازگشت زائرين مي نمايد.  
 
وی از ایجاد هشت پارک‌سوار برای اتوبوس‌ها در پارکینگ برکت مهران خبر داد و گفت: امسال مقرر شده تا تمامی اتوبوس‌ها مسافران خود را داخل پایانه بركت برده و آنجا پیاده و سوار کنند و با تعبيه كانكس ساعت ورود و خروج اتوبوس‌ها با همكاري سازمان راهداري و پليس راهور ناجا كنترل خواهد شد.
عبدالهی از تامین روشنایی پارکینگ‌ها و مسیرهای اطراف مرز مهران خبر داد و گفت: توسط وزارت نیرو، به عنوان يكي از اعضاي كميته زيرساخت ستاد مركزي اربعين، برج‌های نوری و تیر برق در تمامي 400 هكتار پاركينگ نصب و به بهره برداري رسيده و تست‌های مربوط به آن نیز انجام شده و از این بابت اقدامات مناسبي صورت گرفته است.  
وي از پلیس خواست تا تدابیری را برای تردد خودروهای پول‌رسان به دستگاه‌های ای‌تی‌ام در شهرهای مرزی به ویژه مهران اتخاذ کنند.
شايان ذكر است كميته زير ساخت ستاد مركزي اربعين حسيني به عنوان يكي از كميته هاي چهارده گانه ستاد مركزي اربعين حسيني، امور مربوط به پروژه هاي عمراني در حوزه هاي راه هاي مواصلاتي، زيرساخت هاي آب و برق، زيرساخت هاي ارتباطي و مخابراتي و زيرساختهاي اسكان زائران را برنامه ريزي و بر اقدامات اجرايی نظارت مي نمايد و تمامي وظايف اين كميته در قالب يك برنامه و نقشه راه تنظيم و به منظور انجام اقدامات لازم و ايجاد هماهنگي ها به تفكيك مرزهاي چهارگانه به استانداري هاي ذيربط ابلاغ شده است.


بازگشت           چاپ چاپ         
پورتال اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور