عنوان : سهم اتوبوس‌رانی مشهد از جابه‌جایی مسافران كاهش یافته است
کد خبر : ۳۴۸۱
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ 
ساعت : ۱۰:۷:۸
به گزارش روابط عمومی سازمان اتوبوسرانی مشهد پایین بودن قیمت بنزین، به صرفه بودن استفاده از وسائل شخصی و نبود زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی از جمله علل عدم تمایل شهروندان مشهدی به استفاده از حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس بوده است.
رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: طبق آمار موجود سهم اتوبوسرانی مشهد از جابه جایی مسافران کاهش یافته است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حیدری در بازدید از یکی از شرکت‌های اتوبوسرانی فعال در مشهد اظهار کرد: تلاش ما بر این است که مردم از سیستم حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس بیشتر استفاده کنند که این مهم محقق نشده است.
وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌ها باید سهم اتوبوسرانی مشهد در جایه جایی مسافران به ۴۰ درصد برسد که این میزان روند نزولی داشته و در حال حاضر نزدیک به ۲۱ درصد سفرها با اتوبوس انجام می‌شود.
رییس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان دلایل این امر گفت: پایین بودن قیمت بنزین، به صرفه بودن استفاده از وسائل شخصی و نبود زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی از جمله علل عدم تمایل شهروندان مشهدی به استفاده از حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس بوده است.
حیدری تصریح کرد: برای رفع برخی از کاستی‌ها استفاده از بخش خصوصی در حمل و نقل عمومی مورد توجه قرار دارد و ما در شورای پنجم از افرادی که در این حوزه سرمایه‌گذاری کنند، حمایت می‌کنیم.
وی گفت: مشهد ظرفیت‌های حمل و نقل خوبی دارد که باید جاذبه‌های لازم برای حضور سرمایه‌گذاران در این بخش مهیا شود؛ شورای شهر اجازه نخواهد داد تا حقی از بخش خصوصی تضییع شود.
رییس شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: البته این ارتباط دو سویه است و باید بخش خصوصی نیز شرایط کشور و مشکلات را مدنظر قرار داشته باشد و انعطاف لازم را به خرج دهد.
حیدری اظهار کرد: شرکت‌های بخش خصوصی در حوزه اتوبوسرانی ظرفیت دارند که می‌توانند آنها را با اتوبوسرانی شهرداری مشهد به اشتراک گذاشته و دو طرف از تجربه‌های یکدیگر استفاده کنند.بازگشت           چاپ چاپ         
 
پورتال اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور