عنوان : خطوط بی.آر.تی اصفهان به 195 كیلومتر افزایش خواهد یافت
کد خبر : ۳۴۲۵
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ 
ساعت : ۱۱:۲۶:۷

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: طول خطوط بی.آر.تی در حال حاضر در شهر اصفهان 20 کیلومتر است که قرار است این میزان به 195 کیلومتر افزایش پیدا کند .

 به گزارش خبرآنلاین، علیرضا صلواتی در آئین بهره برداری از خط اتوبوس تندرو اصفهان، میدان امام علی - پایانه شهدای ارغوانیه، اظهار داشت: در بحث اتوبوس‌های تندرو خط یک این اتوبوس‌ها از ندامتگاه اصفهان تا میدان قدس با مسافت 20 کیلومتر است که ادامه این خط به طول 10 کیلومتر از میدان قدس تا میدان جمهوری اسلامی هم راه‌اندازی خواهد شد .

 وی با بیان اینکه در نظر داریم تا شاخص رضایت‌مندی شهروندان اصفهانی در حوزه حمل و نقل به 75 درصد افزایش پیدا کند، تأکید کرد: طول خطوط BRT در حال حاضر در شهر اصفهان 20 کیلومتر است که قرار است این میزان به 195 کیلومتر افزایش پیدا کند .

 معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به راه‌اندازی خطوط اتوبوس‌های تندروی اصفهان گفت: خطوطی از جمله میدان جمهوری به سمت میدان استقلال، میدان جمهوری به میدان آزادی از دیگر خطوطی است که در آینده‌ای نه چندان دور راه‌اندازی خواهند شد .

 وی ادامه داد: با راه‌اندازی این خطوط شهروندان در هر نقطه از اصفهان به این اتوبوس‌ها دسترسی پیدا خواهند کرد .

 معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان ادامه داد: با همت معاونت اداری مالی و ترافیک شبکه اسکلت اولیه خطوط اتوبوس‌های تندرو در شهر اصفهان تکمیل خواهند شد .

 وی اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده اقدامات این معاونت در شهرداری تا سال ۱۴۰۰، 13 خط اتوبوس تندرو است که تا پایان سال جاری هفت خط از این نوع اتوبوس‌ها به راه می‌افتد .

 صلواتی با بیان اینکه در قطار شهری با همت شبانه‌روزی در حال حاضر به ایستگاه تختی رسیدیم و در اواخر خرداد به ایستگاه آزادی خواهیم رسید، ادامه داد: در بحث تراموا در بهار امسال قرار است با شرکت‌های متخصص در این حوزه قراردادهایی را به امضا برسانیم .

 وی گفت: فردا پیمانکار خط جدید اتوبوس‌های تندرو، انتخاب خواهد شد .

 معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان بیان داشت: جا به جایی روزانه دو میلیون نفر مسافر در شهر اصفهان در آینده از اهداف این معاونت شهرداری اصفهان است .

 وی اظهار داشت: بیش از دو سال فعالیت برای راه‌اندازی خط اتوبوس تندروی اصفهان انجام شد .

 صلواتی با بیان اینکه قطار اتوبوس‌های تندرو به منطقه 15 رسیده است، افزود: در شهر اصفهان تمرکز حمل و نقل بر چهار محور دوچرخه، حمل و نقل همگانی، حمل و نقل هوشمند و فرهنگ ترافیک و آموزش امتمرکز شده است .بازگشت           چاپ چاپ         
 
پورتال اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور